Hrvatski zakoni

  • A - ORGANIZACIJA I USTROJSTVO RH
  • B - SUDSTVO
  • C - VLASNIČKOPRAVNI ODNOSI, OBITELJSKO PRAVO
  • D - RADNO I SOCIJALNO PRAVO
  • E - PRETVORBA, PRIVATIZACIJA,TRGOVAČKA DRUŠTVA
  • F - GOSPODARSKE AKTIVNOSTI
  • G - FINANCIRANJE JAVNIH POTREBA
  • H - KONTROLA I EVIDENCIJA POSLOVANJA
  • I - BANKOVNI I MONETARNI SUSTAV
  • J - OSIGURANJE
  • K - OBRAZOVANJE, ZNANOST, KULTURA, ŠPORT
  • X - PROPISI O PREUZIMANJU PROPISA IZ SL. I J.
  • OSTALA SUDSKA PRAKSA
  • ODLUKE I PRESUDE EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA
Registrirajte se na poslovna.hr
Tumač

Moja biblioteka

Moje zabilješke Sve moje mape
Dodaj novi dokument Stvori novu mapu
Ispis dokumentaIspis Preuzimanje mape u PDF formatuPreuzimanje u PDF formatu
Spremi članke u dokument Spremi članke
Dodaj novi članak u dokument Dodavanje članaka
Zakon o izbornim jedinicama za izbor članova predstavničkih tijela novoustrojenih jedinica lokalne samouprave i uprave na području Zagrebačke županije – (“Narodne novine”, br.XX/95, XX/95, XX/95)
označi tražene riječi printaj stranicu
69 21.09.1995 Zakon o izbornim jedinicama za izbor članova predstavničkih tijela novoustrojenih jedinica lokalne samouprave i uprave na području Zagrebačke županije

ZASTUPNIČKI DOM SABORA REPUBLIKE HRVATSKE

Na temelju članka 89.L35806 Ustava Republike Hrvatske, donosim

ODLUKU

O PROGLAŠENJU ZAKONA O IZBORNIM JEDINICAMA ZA IZBOR ČLANOVA PREDSTAVNIČKIH TIJELA NOVOUSTROJENIH JEDINICA LOKALNE SAMOUPRAVE I UPRAVE NA PODRUČJU ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

Proglašavam Zakon o izbornim jedinicama za izbor članova predstavničkih tijela novoustrojenih jedinica lokalne samouprave i uprave na području Zagrebačke županije, koji je donio Zastupnički dom Sabora Republike Hrvatske na sjednici 21. rujna 1995.

Broj: 01-45-1570/1

Zagreb, 21. rujna 1995.

Predsjednik Republike Hrvatske

dr. Franjo Tuđman, v. r.


ZAKON

O IZBORNIM JEDINICAMA ZA IZBOR ČLANOVA PREDSTAVNIČKIH TIJELA NOVOUSTROJENIH JEDINICA LOKALNE SAMOUPRAVE I UPRAVE NA PODRUČJU ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

Članak 1.

U Zagrebačkoj županiji izvan područja Grada Zagreba, područje izbornih jedinica za izbor članova županijske skupštine utvrđuje se na način da se područje županije dijeli na deset izbornih jedinica sa približno jednakim brojem birača.

U Gradu Zagrebu područje izbornih jedinica za izbor članova gradske skupštine utvrđuje se na način da se područje Grada Zagrea dijeli na sedamnaest izbornih jedinica sa približno jednakim brojem birača.

U gradovima na području Zagrebačke županije područje izbornih jedinica za izbor vijećnika gradskog vijeća utvrđuje se na način da se područje grada dijeli na devet izbornih jedinica sa približno jednakim brojem birača.

U općinama se područje izbornih jedinica za izbor vijećnika općinskug vijeća utvrdujc na način da se područje općine dijeli na pet izbornih jedinica sa približno jednakim brojem birača.

Vlada Kepublike Hrvatske donijet će, po potrebi, odgovarajuće odluke (akte) radi provedbe ovoga Zakona.

ZAGREBAČKA ŽUPANIJA

a) Županijska skupština

Članak 2.

U Zagrebačkoj županiji izvan područja Grada Zagreba, izborne jedinice za izbor članova županijske skupštine su:

I. Izborna jedinica

a) područje Grada Jastrebarsko,

b) područje općina Klinća Sela, Pisarovina i Krašić.

II. lzborna jedinica

a) područje Grada Zaprešića, b) područje općina Bistra i Jakovlje.

III. Izborna jedinica

a) dio područja Grada Samobora - mjesta Bratelji, Brezovac Žumberački, Budinjak, Cerovica, Dane, Gornja Vas Golubići, Kravljak, Novo Selo Žumberačko, Osredek Žumberački, Osunja, Poklek, Selce Žumberačko, Sječevac, Stojdraga, Šimraki, Tisovac Žumberački, Celine, Domaslovec Farkaševac Samoborski, Hrastina Samoborska, Samoborski Otok Gradna, Medsave, Savrščak, Vrbovec Samoborski, Bobovica, Klokočevee Samoborski, te dio mjesta Samobor - naselja I. i lI. blok,

b) područje općina Pušća, Dubravica, Luka, Brdovec i Marija Gorica.

IV. Izborna jedinica

a) dio područja Grada Samobora - dio mjesta Samobornaselja V. VI. i VIl. blok,

b) područje općine Sveta Nedjelja.

V. Izborna jedinica

a) dio područja Grada Samobora - mjesta Braslovje Bukovlje Podvrško, Cerje Samoborsko, Dragonoš Draganje Selo, Dubrava Samoborska, Gregurić Breg, Kladje, Kotari, Mala Jazbina, Mala Rakovica, Manja Vas, Mali Lipovec, Otruševec, Rude, Slani Dol, Slavagora, Šipački Breg, Vrhovčak, Vratnik Samoborski, Veliki Lipovec, Velika Rakovica, Bregana, Lug Samoborski, Podvrh, Noršić Selo, Dolec Podokički Falaščak, Galgovo, Konšćica, Klake, Molvice, Podgrade Podokičko, Pavučnjak, Petkov Breg, Rakov Fotok, Sveti Martin pod Okićem, Heder, Breganić, Javorek, Kostanjevac Fodvrški, Slapnica Višnjevac Podvrški, Grdanjci, Jarušje, Smerovišće i Velika Jazbina,

b) područje općina Žumberak i Stupnik.

VI. Izborna jedinica

a) dio područja Grada Velika Gorica - mjesta Petravec, Prvonožina, Gustelnica, Vukomerić; Dubranec, Bukovčak, Kozjaća, Ključić Brdo, Velika Buna, Markuševec Turopoljski, Gudci, Mala Buna, Lazi Turopoljski, Lukavec, Gornja Lomnica, Donja Lomnica, Petrovina Turopoljska Okuje, Mraclin, Gradići dio mjesta Velika Gorica - naselja Kurilovec i Miljenko Granić

b) područje općina Pokupsko i Kravarsko.

VII. Izborna jedinica

a) dio područja Grada Velika Gorica - mjesta Trnje Lekneno, Strmec Bukevski, Zablatje Posavsko, Sop Bukevski Ogulinac, Novo Selo Lekeničko, Buševec, Šiljakovina, Turopolje Rakitovec, Kuće, Vukovina, Staro Čiče, Novo Čiće, Gornje Podotoćje, Donje Podotočje, Jagodno, Poljana Čička, Ribnica, Lazina Čička, Črnkovec, Bapča, Selnica Šćitarjevska, Petina, Obrezina, Šćitarjevo, Drenje Šćitarjevsko, Kobilići, Mala Kosnica, dio mjesta Velika Gorica - naselja Rakarje, Hrvatski Velikani, Vladimir Nazor, Braća Radić i Stari Grad,

b) područje općine Orle.

VIII. Izborna jedinica

a) dio Grada Vrbovca - mjesta Lonjica i Greda, b) područje općina Dugo Selo, Brckovljani i Rugvica.

IX. Izborna jedinica

a) područje Grada Sv. Ivan Zelina,

b) područje općina Bedenica, Rakovec i Preseka

X. Izborna jedinica

a) dio područja Grada Vrbovca - mjesta Banovo Brčevec, Celine, Cerik, Cerje, Donji Tkalec, Dijaneš Dulepska, Đivan, Gaj, Gornji Tkalec, Gostović, Graberanec, Graberščak, Konak, Krkać, Kućari, Lazarevac, Lovrećka Varoš, Lovrećka Velika Luka, Lukovor Marenić, Martinska Ves, Naselje Stjepana Radića, Negovec, Novo Selo, Pirakovec, Peskovec Poljana, Poljanski Lug, Podolec, Prilesje, Samoborec, Savska Cesta, Topolovec, Vr bovec, Vrbovečki Pavlovec, Vrhovec i Žunci.

b) područje općina Dubrava, Farkaševac i Gradec.

b) Skupština Grada Zagreba

Članak 3.

Izborne jedinice za izbor članova skupštine Grada Zagreba su

GRAD ZAGREB

I. Izborna jedinica

Područje naselja Moravće, Glavnica Donja, Glavnica Gornja, Jesenovec, Budenec, Blaguša, Drenčec, Dumovec, Glavničica, Kašina, Planina Gornja, Planina Donja, Kašinska Sopnica, Kučilovina, Goranec, Vugrovec Gornji, Prekvršje, Vugrovec Donji, Vuger Selo, Kučanec, Markovo Polje, Đurđekovec, Šimunčevec, Paruževina, Prepuštevec, Vurnovec, Gajec Adamovec. Belovar, Lužan, Cerje-Sesvete, Šašinovec-Šija Vrh, Žerjavinec, Soblinec, Popovec, Dobrodol, Staro Brestje, Dubec, Novo Brestje, Sesvetska Sopnica, Sesvete Centar, Luka-Sesvete, Gajišće, Sesvetska Sela, Kobiljak, Dumovec, Sesvetska Selnica i Jelkovec.

II. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Folnegovićevo naseIje, Savica Šanci, Kozari Bok, Kozai Putevi, Žitnjak Resnik, Petruševec, Trnjanska Savica, Trnava, Čulinec, Resnički Gaj i Stari Retkovec te mjesta Ivanja Reka i Sasi.

III. lzborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Donje Svetice, Volovčica, Bruno Bušič, Borongaj Lugovi, Vukomerec, Ferenščica, Pešćenica i Maksimirska Naselja.

IV. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Poljanice Novi Rekotovec, 30. svibnja 1990., Ivane Mažuranić, Donja Dubrava, Novoselec, Studentski Grad, Trnovčica i Dubec.

V. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Čućerje, Dankovec. Branovec, Jalševec, Zeleni Brijeg, Oporovec, Granešina, Miroše vac, Granešinski Novaki, Gornja Đubrava, Dubrava središte i Klaka.

VI. Izborna jedimca

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Dotršćina, Remete Bukovac, Maksimir, Kozjak, Dobri Dol, Mašićeva, Dinko Šimunović, Markuševec, Vidovec i Gračani.

VII. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselje Gupčeva Zvijezda; Medveščak, Šalata, Voćarska, Petrova, Ribnjak, Pavao Šubić, Kralj Zvonimir, Ružmarinka, Eugen Kvaternik, August Šenoa, Hrvatski narodni vladari, Nadbiskup Anton Bauer, Matko Laginja, Petar Krešimir IV, Kneza Mislava, Zrinjevac, August Cesarec i Kralj Petar Svačić.

VIII. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Martinovka, Cvjetnica, Poljane, Miramare, Trnje, Marin Držić, Kanal, Sigečica, Hrv. knjiž. Mile Budak, Staro Trnje, Cvjetno naselje Savski kuti, Veslačko naselje i Antun Mihanović.

IX. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Stjepan Radić, KraIjevac, Ivan Kukuljević-Sakcinski Tuškanac, Mlinovi Medvedgcad, Petar Zrinski, Nova Ves, Šestine, Gornji Grad, Cvjetni Trg, Andrija Medulić i Mimara.

X. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Gornja Kustošija, Sveti duh, Šestinski dol-Vrhovec, Jelenovac, Ban Keglević, Bartol Kašić, Kustošija-centar, Ciglenica i Samoborček.

XI. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Podsused, Gornji Stenjevec, Gajnice, Perjavica-Borčec, Stenjevec, Gornje Vrapče i Vrapče-centar.

XII. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Špansko, Malešnica, Vrapče-jug, Matija Gubec, Rudeš i Ante Starčević.

XIII. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja S. S. Kranjčević, Stara Trešnjevka, Nikola Tesla, Pongračevo, Ljubljanica, Gajevo i Knežija.

XIV. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Prečko, Vrbani, Jarun i Horvati - Srednjaci.

XV. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Blato, Remetinee, Kajzerica, Središće, Trnsko, Savski Gaj, Sveta Klara, Helić i područje mjesta Ježdovec, Lučko, Buzin, Mala Mlaka, Veliko Polje, Goli Breg, Desprim, Hrvatski Leskovac, Botinee, Brezovica, Gornji Čehi, Donji Čehi, Demerje, Grančari, Starjak, Kupinečki Kraljevec, Hudi Bitek, Zadvorsko i Drežnik Brezovički.

XVI. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselje Zaprude, Utrina, Travno, Jakuševec i područje naselja Mičevec, Kosnica, Velika Mlaka, Gornji Dragonožec, Donji Dragonožec, Strmec, Donji Trpuci, Gornji Trpuci, Lipnica, Havidić Selo, Brebernica, Odra, Odranski Obrež i Hrašće Turopoljsko.

XVII. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zagreb - naselja Sopot, Siget, Sloboština i Dugave.

c) Gradsko vijeće

Članak 4.

Izborne jedinice za izbor vijećnika u gradska vijeća u gradovima na području Zagrebačke županije su:

GRAD VELIKA GORICA

I. Izborna jedinica

Područje mjesta - Dubranec, Gudci, Markuševec, Lukavec, Donja Lomnica, Gornja Lomnica, Velika Mlaka, Mičevec, Velika Kosnica i Novaki Ščitarjevski.

II. Izborna jedinica

Područje mjesta - Velika Buna, Šiljakovina, Okuje, Kozjača, Mraclin i Buševec.

III. Izborna jedinica

Područje mjesta - Turopolje, Rakitovec, Kuče, Vukovina, Staro Ćiče i Ćička Poljana.

IV. Izborna jedinica

Područje mjesta Novo Čiče, dio mjesta Velika Gorica naselje Stari Grad, Trnje, Lekneno, Strmee Bukevski, Zablatje Posavsko i Sop Bukevski.

V. Izborna jedinica

Područje mjesta Ščitarjevo, Črnkovec, Kobilič, Bapče, Rakarje i dio mjesta Velika Gorica - naselje Hrvatski velikani.

VI. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Velika Gorica - naselja Podbrežnica, Bratstvo i Visoki Brijeg.

VII. lzborna jedinica

Dio područja mjesta Velika Gorica - naselje Braće Radić.

VIII. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Velika Gorica - naselje Vladimir Nazor.

IX. Izborna jedinica

Područje mjesta Kurilovec i dio područja mjesta Velika Gorica - naselje Chromos.

GRAD JASTREBARSKO

I. Izborna jedinica

Područje m,jesta Breznik Plešivički, Donji Desinec, Gornji Desinec, Lokošin Dol, Prhoč, Vlaškovec, Orešje Okičko i Štankovo.

II. Izborna jedinica

Područje mjesta Donja Reka, Gornja Reka, Zdihovo, Pavlovčani, Plešivica, Prilipje, Vranov Dol i Jurjevčani.

III. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Jastrebarsko - ulice: Cvetkova, Trešnjevka, Franje Brezara od kućnog broja 58 do 106, Josipa Rekteka s odvojkom, Bana Tome Erdbdija Bakača od kućnog broja 32 do 75, Nikole Tesle, Kolodvorska, Antuna Vancaša, Vječeslava Holjevca, Vila Velebita, Kamila Tompe, Arnolda Štrausa, Petra Skoka, Vatroslava Rožića, Janka Matka, Marije Jurić Zagorke i naselje Cvetković.

IV.Izborna jedinica

Dio područja mjesta Jastrebarsko - ulice: Cvjetno naselje, Dr. Mile Kneževića, Rakitovica, Črnilovečka cesta, Ivane Brlić Mažuranić, Franje Brezara od kućnog broja I do 31, Braće Radić, Okičko naselje, Matije Gupca, Prigorska, Dr. Davile, Tadije Smičiklasa, Zrinski-Frankopana, Braće Kazić, Štrosmajerov trg, Dragutina Domjanića Trg Ljube Babića, Kralja Tomislava, Mihanovićeva te naselja Čabdin i Crna Mlaka.

V. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Jastrebarsko - ulice: Vladimica Nazora, Vlaisavljevićeva, V. Vidrića, Mirni Put, Augusta Šenoe, Petra Svačića, Vladka Mačeka, Tome Mikloušića, Zagrebačka, Bana Josipa Jelačića s odvojcima, Ante Kovačića, Mladinska, Desinečka, Gustava Matoša, Plešivička, Eugena Kumičića, Podgaj - lijeva strana, Josipa Torgbara Zdihovačka, Zeleni Gaj, Pavlovćanska cesta, Radnička cesta, Klinčaselska, Zelena ulica

- desna strana te naselje Črnilovec.

VI. Izborna jedinica

Područje mjesta Bebrovac, Brezari, Dragovanjščak, Goljak, Gračac Slavetički, Hrašća, Petrovina, Rastoki, Slavetić i Tihočaj.

VII. Izborna jedinica

Područje mjesta Guci Draganički, Gornja Kupčina, Čeglje, Pesak i Vukšin Šipak.

VIII. Izborna jedinica

Područje mjesta Domagovič, Izimje, Novaki Petrovinski i Volavje.

IX. Izborna jedinica

Područje mjesta Belčići, Bukovac Stojanski, Celine Dolanjski Jarak, Draga Svetojanska, Gorica Svetojanska Grabarek, Ivančići, Kupeč Dol, Lanišće, Miladini, Poaljugi, Prodin Dol, Redovje, Srednjak, Špigeljski Brijeg, Toplice, Hrastje Plešivičko i Malunje.

GRAD VRBOVEC

I. Izborna jedinica

Područje naselja Vrbovec jug - ulice A. Hebranga, Š. I. Kršnjavi, I. Mažuranića, Buban, Vodovodna, Zleninska, Valentinova, P. Miškine, I. Draškovića, T. Brezovačkog, Vukotinovićeva, I. Kukuljevića; L. Kiša, B. Patačića, M. Uradina i Kralja Tomislava.

II. Izborna jedinica

Područje mjesta Cerje, Vrbovečki Pavlovec, naselje Vrbovec Gornji, te dio naselja Vrbovec centar - ulice: Gradečka, Selska, Vinogradska, N. Tesle; L. Ribara, Lj. Gaja i Bjelovarska.

III. Izborna jedinica

Područje naselja Vrbovec Donji - ulice Brdo; Livadarska, olodvorska, I. Karlovića, Perinova, F. Galija, Braće Radić, I. G. Kovačića, A. Mihanovića, P. Preradovića te Brčevec.

IV. Izborna jedinica

Područje naselja Martinska Ves - ulice Zagrebačka, Radnička, Đ. Predovića,1. svibnja, E. de Pienes-a, Celine i Topolovec.

V.Izborna jedinica

Područje mjesta Poljana, Poljanski Lug, Savska cesta, naseIje Stjepana Radića, Prilesje i Konak.

VI. lzborna jedinica

Područje mjesta Gornji Tkalec, Donji Tkalec, Graberščak, Žunci, Lovrčeka Velika, Gostović, Banovo, Kućari, Podolec, Đivan, Lovrečka Varoš, Lukovo, Hruškovica, Cerik i Marenić.

VII. Izborna jedinica

Područje mjesta Gaj, Dijaneš, Krkač, Luka i Novo Selo.

VIII. Izborna jedinica

Područje mjesta Lonjica, Greda i Pirakovec.

IX. Izborna jedinica

Područje mjesta Peskovec, Negovec, Samoborec, Vrhovec i Dulepska.

GRAD SVETI IVAN ZELINA

I. Izborna jedinica

Područje ulica Biškupečka, Bocakova, Brežička, Vinogradska, Gundulićeva, Trg Ante Starčevića, Trg kardinala Alojzija Stepinca, Domjanićeva, Krklecova, Gajeva, Zagrebačka Mihanovićeva, Tituša Brezovačkog, Katarine Krizmanić, Stanka Vraza, Miroslava Krleže, Biškupec Zelinski i Kladeščica.

II. Izborna jedinica

Područje ulica Matije Gupca, Braće Radića, Sajmišna, Ogradska, Pavleka Miškine, Vatrogasna; Prigorska, Vladimira Nazora, Varaždinska, Ivana Kamenarića, Dragutina Stražimira, Milutina Barača, Mate Žigroviča-Gabrine, Ivana Pigrovića-Pretočkog, Toplička, Donja Topličica i Gornja Topličica.

III. Izborna jedinica

Područje mjesta Nešpeš, Bunjak, Gornja Drenova, Donja Drehova i Hrnjanec.

IV. Izborna jedinica

Područje mjesta Donja Zelina, Suhodol, Bukovec Zelinski, Gorica i Blaškovec.

V. Izborna jedinica

Područje mjesta Sv. Helena, Banja Selo, Laktec, Brezovec Zelinski; Goričanec, Križevčec, Majkovec, Vukovje Zelinsko i Paukovec.

VI. Izborna jedinica

Područje mjesta Velika Gora, Gornje Psarjevo, Donje Psarjevo, Blatevdol, Selnica Psarjevačka i Curkovec.

VII. Izborna jedinica

Područje mjesta Kalinje, Črečan, Donje Orešje, Gornje Orešje, Šalovec, Hcastje, Pretoki, Berislavec, Žitomir i Prepolno.

VIII. Izborna jedinica

Područje mjesta Obrež Zelinski, Marinovec Zelinski, Šulinec, Krečaves, Novo Mjesto, Polonje, Tomaševačko Polonje, Mokrički Brijeg i Keleminovec.

IX. Izborna jedinica

Područje mjesta Komin, Dubovec Bisaški, Tomaševec Bisaški, Radoišće, Zrinšćina, Salnik, Gornji Vinkovec, Mokrica Tomaševečka, Novakovec Bisaški, Filipoviči, Zadrkovec i Šurdovec.

GRAD ZAPREŠIĆ

I. Izborna jedinica

Dio područja Grada Zaprešića - dio mjesta Zaprešić, ulice Rude Bosaka, Dolenska, 1. Gregoriča, lvanečka, D. Kodrmana, M. Tita, M. Gupca, Poljanička; Pušćanska, Trakošćanska, Z. Vinceka te mjesto Ivanec.

II. Izborna jedinica

Podruje mjesta Jablanovec i dio mjesta Zaprešić - ulice J. B. Jelačića, S. Fabeka, Hrvatske mladeži, Klanječka, P. Lončara, D. Švajcera, Trg žrtava fašizma i Zabočka.

III. Izborna jedinica

Dio područja mjesta Zaprešić - ulice Trg mladosti, Kneza Domagoja, P. Lončara, J. Malekovića, Obrubići, Ružić H. Stjepana, Savska, I. Turkovića, I. Venda te mjesto Šibice.

IV. Izborna jednica

Dio područja mjesta Zaprešić - ulice F. Galovića, A. Mihanovića, A. Šenoe, Brodvečka, Lj. Gaja, A. Mihanovića, Mokrička, Prigorska te mjesto Pojatno.

V. Izborna jedinica

Područje mjesta Hruševec, Kupljenovo i dio mjesta Pojatno

- ulice Bedenikova, Bukovščak, Cvjetna, Lj. Gaja, Goju, Grmoščica, Jugoščak, Jurjevska, Krapinska, Krapinski odvojak, Kratka ulica, M. Gupca, Nadlug, Nova ulica, Petričevo, Pojatno, Vinogradska, Vinogradski odvojak, Vlaška, Voćarska, Zagrebačka i Zebčev brijeg.

VI. Izborna jedinica

Dio mjesta Zaprešić - ulice AI. žrtava, P. Devčića, Jelice Jug, Kolodvorska, Krapinska, M. Tita, Nova ulica, I. Ostreša, 1. Rakitovec, II. Rakitovec, III. Rakitovec, IV. Rakitovec, Zagorska, Bistranska, M. Frstrića, Jakšina, D. Kodrmana, N. Gupca, V. Nazora, Sljemenska i I. Svraća.

VII. Izborna jedinica

Dio mjesta Zaprešić - ulice F. Krajačića, Trg žrtava fašizma, Trg mladosti, D. Boranića, Braće Ribar, M. Krušlina, Ledine, P. Lončara, V. Novaka i A. Starčevića.

VIII. Izborna jedinica

Dio mjesta Zaprešie - naslje Novi Dvori - ulice B. J. Jelačića, M. Bogovića, D. Demetra, J. Draškovića, I. Mažuraniea, V. Novaka, A. Šenoe, V. Babukića, I. Kukuljevića, P. Lonćara, Lužnika, Mokrička, F. Livadića i A. Mihanovića.

IX. Izborna jedinica

Dio mjesta Zaprešić - naselje Novi Dvori - ulice Al. Đ. Jelačića, B. J. Jelačića, D. Domjanića, Đalskog, Industrijska, Kalamirova, Kupljenska, Mokrička, Naselje V. Veh, J. Oršića, M. Skurjenija, V. Bukovca, O. Ivekovića, J. Korica, A. Mihanovića, J. Račića, M. Račkog, D. Rakovca, S. Vraza i Lj. Gaja.

d) Općinsko vijeće

Članak 5.

Izborne jedinice za izbor vijećnika u opčinama na području Zagrebačke županije su:

OPĆINA BISTRA

I. Izborna jedinica

Područje mjesta Gornja Bistra.

II. Izborna jedinica

Područje mjesta Oborovo.

III. Izborna jediniea

Područje mjesta Poljanice.

IV. Izborna jedinica

Područje mjesta Donja Bistra.

V.Izborna jedinica

Područje mjesta Novaki i Bukovje.

OPĆINA DUBRAVICA

I. Izborna jedinica

Područje mjesta Bobovec Rozganski.

II. Izborna jedinica

Područje mjesta Rozga i Pologi.

III. Izborna jedinica

Područje mjesta Lugarski Breg i Dubravica.

IV. Izborna jedinica

Područje mjesta Lukavec Sutlanski i Prosinec.

V. Izborna jedinica

Podračje mjesta Vučilćevo, Kraj Gornji (sjeverni dio) i Donji Čemekovec.

OPĆINA LUKA

I. Izborna jedinica

Područje mjesta Luka.

II. Izborna jedinica.

Područje mjesta Vadina.

III. Izborna jedlnica

Područje mjesta Žejinci.

IV. Izborna jedinica

Područje mjesta Krajska Vas.

V.Izborna jedinica

Područje mjesta Pluska i Merenje.

OPĆlNA KRAVARSKO

I. Izborna jedinica

Područje naselja Podvornića, Barbarići Kravarski.

II. lzborna jedinica

Područje naselja Žitkovčica, Kravarsko.

III. Izborna jedinica

Područje naselja Čakanec, Novo Brdo.

IV. Izborna jedinica

Područje naselja Gornji Hruševec, Roženica.

V. Izborna jedinica

Područje naselja Gladovec Kravarski, Donji Hruševec.

OPĆINA BEDENICA

I. Izborna jedinica

Područje mjesta Bedenica.

II. lzborna jedinica

Područje mjesta Beloslavec.

III. Izborna jedinica

Područje mjesta Turkovčina.

IV. Izborna jediniea

Područje mjesta Bosna.

V. Izborna jedinica

Područje mjesta Omamno i Otrčkovec.

OPĆINA ORLE

I. Izborna jedinica

Područje naselja Obed, Čret Posavski.

II. Izborna jedinica

Područje naselja Bukovje, Drnek.

III. Izborna jedinica

Područje naselja Orle, Vrbovo Posavsko.

IV. Izborna jedinica

Područje naselja Struiec Posavski, Veleševec.

V. Izborna jedinica

Područje naselja Ruča, Suša.

OPĆINA POKUPSKO

I. Izborna jedinica

Područje naselja Pokupsko, Lijevi Degoj.

II. Izborna jedinica

Područje naselja Strezojevo, Hotnja.

III. Izborna jedinica

Područje naselja Zgurić Brdo, Gladovec Fokupski, Cvetnić Brdo.

IV.Izborna jedinica

Područje naselja Auguštanovec, Cerje okupsko, Lijevi Štefanki.

V. Izborna jedinica

Područje naselja Lukinić Brdo, Opatija, Šestak Brdo.

OPČINA STUPNIK

I. Izborna jedinica

Područje ulica Horvati kućni brojevi 0-9, 2-10, 11-81, 12-82, 203-229, 204-230, Babići-Horvati, Corjanci-Horvati, Paladinići i Pipići-Horvati.

II. Izborna jedinica

Područje ulica Horvati, kućni brojevi 83-12, 84-128, 129-173, 130-172,175-999,174-998, Karasmani-Horvati, Prevendari-Horvati, Dedići-Horvati, MavraćićiHorvati, Premužići-Horvati i Širanovići.

III. Izborna jedinica

Područje ulica Žitarka, Žitarka naselja, Žitarka put 1, Žitarka put 2, Žitarka put 3, Botinka, Pavlovićka, Farkači, Grdun, Horvatinci, Kratka, Gorenska, Gornjostupnička, Trgovenska, Micani, Omladinska, Runtasi, Sv. Benedikta odv. 1, Stupničko obreški odvojak, Sv. Benedikta kućni brojevi 1-21, 2-6, Trdakova i Stupničko obreški odvojak.

IV. lzborna jedinica

Područje ulica Domovićev brijeg, Domovićev brijeg odv. I, Domovićeva, Donjostupnička kućni brojevi 69-999, 28-998, Jugova, Katrići, Katričeki, Kobasova, Kovačičko, Lopuki, Majdačka, Medcestama, Maglajci, Sv. Benedikta kućni brojevi 23-31, 8-41 i Vernička.

V. Izborna jedinica

Područje ulica Žužići, Žužići odvojak 1, Žužići odvojak 2, Božići, Božići odvojak 1, Božići odvojak 2 i Topoljska ulica.

OPĆINA MARIJA GORICA

I. Izborna jedinica

Područje mjesta Marija Gorica, Žlebec Gorički, Celine Kušćanske, Oplaznik i Hrastina.

II. Izborna jedinica

Područje mjesta Trstenik.

III. Izborna jedinica

Područje mjesta Sveti Križ.

IV. Izborna jedinica

Područje mjesta Kraj Donji.

V. lzborna jedinica

Područje mjesta Bela Gorica i Kraj Gornji (južni dio).

Članak 6.

Ovaj Zakon stupa na snagu danom objave u "Narodnim novinama".

Klasa: 015-01/95-01/14 Zagreb, 20. rujna 1995.

ZASTUPNIČKI DOM SABORA REPUBLIKE HRVATSKE

Predsjednik Zastupničkog doma Sabora

dr. Nedjeljko Mihanović, v. r.

zatvori
Zakon o izbornim jedinicama za izbor članova predstavničkih tijela novoustrojenih jedinica lokalne samouprave i uprave na području Zagrebačke županije –
4
Klikom na link 'Kliknite za pregled zakona - možete pronaći sve verzije zakonskog akta kojeg gledate !